Yat - Tekne Taşımacılığı

Yükleme : Ostrada,Polonya
Teslimat : İstanbul,Türkiye
Yük : Motor Yat-Tekne Taşıması/Nakliyesi

Yat - Tekne Taşımacılığı

Yükleme : Tallinn, Estonya
Teslimat : Muğla, Türkiye
Yük : Gezi Teknesi Taşıması/Nakliyesi

Yat - Tekne Taşımacılığı

Yükleme : Agustow, Polonya
Teslimat : İstanbul, Türkiye
Yük : Motor Yat - Tekne Taşıması/Nakliyesi

Yat - Tekne Taşımacılığı

Yükleme : Gdynia, Polonya
Teslimat : İstanbul, Türkiye
Yük : Motor Yat - Tekne Taşıması/Nakliyesi

Tekne ve Yat Taşımacılığı/Nakliyesi, Tekne ve yatlar, su üzerinde seyahat etmek, deniz tatilleri yapmak, balık tutmak, su sporlarıyla uğraşmak veya sadece keyifli bir zaman geçirmek için kullanılan özel taşıtlardır. İki terim arasındaki temel fark, genellikle boyut ve kullanım amaçlarından kaynaklanır.
Tekne ; Genel olarak küçük ve daha çeşitli kullanım alanlarına sahip olan su taşıtlarına tekne denir. Tekne terimi, kayıklardan ve küçük motorlu teknelerden, yelkenli teknelerden, balıkçı teknelerinden ve lüks yatların daha küçük versiyonlarına kadar birçok farklı boyutta ve tipte su taşıtını kapsayabilir. Tekneler genellikle göllerde, nehirlerde ve sahil bölgelerinde kullanılır. Bazıları motorlu olup hızlı seyahat imkanı sağlarken, diğerleri yelkenlerle hareket eder.
Yatlar ; genellikle daha büyük ve lüks su taşıtlarıdır. Özellikle eğlence, tatil veya prestij amaçlı kullanılırlar. Yatlar, genellikle özel mülkler veya işletmeler tarafından sahip olunan ve yönetilen, konforlu ve geniş iç mekanlara sahip taşıtlardır. Bir yat, içerisinde konaklama birimleri, yemek alanları, eğlence sistemleri, su sporları ekipmanları ve diğer lüks özelliklerin bulunduğu bir yaşam alanını içerebilir. Yatlar, denizlerde daha uzun seyahatler için kullanılır ve genellikle kiralama veya satın alma amaçlı olarak hizmet verir.
Tekne ve Yat Taşımacılığı/Nakliyesi, oldukça hassas ve özen gerektiren bir işlemdir. önceden belirlenmiş taşıma için uygun araca yüklenmesi, taşınması ve yerleştirilmesi için teknik bilgi ve deneyim gereklidir.
SD-C Taşımacılık bir Tekne ve Yat Taşımacılığı/Nakliyesi, İçin aşağıdaki aşamaları takip eder ve uygular…
Planlama: Tekne ve Yatların Taşınması için bir plan yapılır. Bu plan, yükleme, boşaltma, güzergahın belirlenmesi, Taşımanın yapılacağı güzergah da Ağır Nakliye (Gabari Dışı Taşıma) izinlerin alınması ve diğer lojistik detayları içerir
Hazırlık: Taşıma öncesinde, Tekne veya Yatın uygun şekilde hazırlanması gerekir. Bu, teknenin veya yatın güvenli bir şekilde taşınması için tüm gereksinimlerin yerine getirilmesini içerir. Örneğin, direklerin sökülmesi, makaraların sabitlenmesi, ekipmanların güvenli bir şekilde paketlenmesi gibi işlemler yapılabilir.
Yükleme: hazırlık süreci tamamlandıktan sonra, Tekne veya Yat önceden belirlenmiş en uygun kaldırma ekipmanı desteği ile en uygun taşıma aracına yüklenir. Taşıma aracı, genellikle bir treyler veya özel bir platformdur. Yükleme işlemi, deneyimli personel tarafından gerçekleştirilmelidir ve teknenin veya yatın güvenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlamak için uygun bağlantı ve sabitleme yöntemleri kullanılarak yüklenmiş olduğu araca sabitlemesi yapılır.
Taşıma: Tekne veya Yatların sorunsuz teslimi için önceden belirlenmiş güzergâhta öncü/artçı araç desteği ile trafik de güvenli seyir ve müşteri tarafın dan belirlenmiş varış noktasına ulaşım sağlanır.
Teslim: Müşteri tarafından belirlenmiş adreste uygun kaldırma ekipmanı ile Tekne veya Yatlar araçtan kaldırılarak müşterinin belirlediği zemine veya suya indirilir ve Tekne veya Yat teslim edilir.