Proje Taşımacılığı genellikle standart dan daha ağır ve standart ölçülerden daha hacimli olan yüklerin, özel ekipmanlar ve araçlar ile yüksek stratejik planlama dahilinde, tüm riskleri değerlendirerek, seyir güvenliği ve yasal yükümlülükler yerine getirilerek, düzenli olarak yapılan Ağır Nakliye ve Gabari Dışı Taşımacılık faaliyeti olarak icra edilen bir taşıma türü olmasının yanı sıra Proje taşımacılığı, Üretim alanında Fabrikalar ve Madenler, Hizmet alanlarında ise Limanlar ve Enerji santralleri gibi genellikle büyük ölçekli, karmaşık ve özel gereksinimlere ihtiyaç duyulan sürdürülebilirlik odaklı tesislerin uzun süreli ve düzenli Gabari dışı ve Standart taşımacılık ihtiyaçlarının karşılanması hizmetidir.

SD-C Taşımacılık olarak coğrafyadan bağımsız tüm hizmet bölgelerimizde Proje Taşımacılığa konu her türlü yükün teslimini, gerek direkt Kara yolu Ağır Nakliye ve Gabari dışı Taşımacılık faaliyetlerimiz, gerekse Multimodal çok modlu Taşımacılık faaliyetlerimiz ile Kendi araç ve ekipman parkurumuz ve güvenilir yerel acentelerimiz ile yakın iş birliğimiz sayesinde, esnek bir fiyatlandırma politikası ve yüksek düzeyde hizmet kalitesini bir araya getirerek sağlıyoruz.
Büyük ölçekli projelerde taşımacılık, genellikle proje yönetimi süreçlerine entegre edilir, SD-C Taşımacılık uzmanlık ve tecrübesi ile dahil olduğu projelerde de paydaşlar arasında Koordinasyonu sağlar ve Proje taşımacılığa konu yüklerin taşınması için Uygun Taşıma ekipmanın seçimi, Uygun yükleme ve sabitleme metotlarının belirlenmesi, Seyir için yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve Seyir güvenliğinin sağlanması. Gibi stratejik planları yapar ve uygular. Bu unsurlar, genel olarak proje taşımacılığına ilişkin temel konuları kapsamaktadır. Ancak, her proje benzersizdir ve spesifik gereksinimlere bağlı olarak planlama ve uygulama süreçleri değişebilir, her koşulda SD-C Taşımacılık maliyet etkinliği, güvenlik, zaman yönetimi ve çevresel faktörler gibi bir dizi zorluğu yöneterek Taşıma süreçlerinin etkili bir şekilde planlanması ve yönetilmesinde, projelerin başarılı bir şekilde tamamlanmasında önemli bir rol üstlenir.

Proje Taşımacılığı alanında amaçlarımız ve sağladığımız hizmetler ;
• Eksiksiz Proje Taşımacılığı çözümleri hizmetleri sağlamak.
• Taşınacak yükün yapısına uygun doğru ekipman ve aracı seçmek.
• Taşınacak yükün yapısına uygun araç üzeri sabitlenmesi için araç gereç seçimi ve sabitlemeyi yapmak.
• Müşterilerin talep ve katılımıyla yüklerin yüklenmesi ve boşaltılması için vinç ve diğer ekipman konusunda destek olmak.
• Yurt dışı ihracat ve İthalat gümrük işlemleri hakkında destek olmak.
• Taşınacak ürünün boyutu ve ağırlığı için ideal güzergahı oluşturmak ve bunun için gerekli analizleri yapmak.
• Tüm güzergah ülkelerde ölçü ve kategorilere göre gerekli taşıma izinlerin sağlanması.
• Güzergah güvenliği: Güzergah üzerinde bulunulan bölgenin ilgili trafik kolluk kuvvetleri ile gerekli trafik düzenlemelerinin yapılması. (alçak kablo kaldırma, bariyer, baş üzeri tabela ve benzeri, trafik işaretlerinin geçici olarak kaldırılması.
• statik hesaplamalar köprüler ve dayanıklılık analizlerinin yaptırılması.
• Yükünüze eşlik eden öncü / artçı pilot araç hizmetleri.

SD-C Taşımacılık olarak bizler ve Hizmet verdiğimiz tüm ülkelerde yerel alt acenteleri tarafından ayrı ayrı organize edilerek sağlanmaktadır.


#ProjeTasimacilik