Çelik - Camelyaf Boru Taşımacılığı

Yükleme : Sakarya, Türkiye
Teslimat : Vilnius, Litvanya
Yük : Cam Elyaf Boru Taşıması/Nakliyesi

Çelik - Camelyaf Boru Taşımacılığı

Yükleme : Sakarya, Türkiye
Teslimat : Zagreb, Hırvatistan
Yük : Cam Elyaf Boru Taşıması/Nakliyesi

Çelik - Camelyaf Boru Taşımacılığı

Yükleme : Tampare, Finlandiya
Teslimat : Erbil, Irak
Yük : Kanalizasyon Arıtma Pompası Taşıması/Nakliyesi

Çelik ve Camelyaf Boru Taşımacılığı/Nakliyesi, farklı yapı malzemeleri kullanılarak üretilen boru türleridir. Her birinin farklı özellikleri ve kullanım alanları vardır.
Çelik borular, genellikle dayanıklılık ve mukavemet gerektiren uygulamalarda kullanılan popüler bir boru malzemesidir. Çelik borular genellikle karbon çeliği veya alaşımlı çelikten imal edilir. Camelyaf borular ise cam elyaf takviyeli polimer (GRP) veya cam elyaf takviyeli plastik (FRP) olarak da bilinen bir malzeme olan cam elyafı içeren bir kompozit malzemeden üretilir. Çelik ve Camelyaf Boru Taşımacılığı/Nakliyesi, oldukça hassas ve özen gerektiren bir işlemdir. önceden belirlenmiş taşıma için uygun araca yüklenmesi, taşınması ve yerleştirilmesi için teknik bilgi ve deneyim gereklidir.
SD-C Taşımacılık bir Çelik ve Camelyaf Boru Taşımacılığı/Nakliyesi, İçin aşağıdaki aşamaları takip eder ve uygular…
Planlama: Boruların taşınması için bir plan yapılır. Bu plan, yükleme, boşaltma, güzergahın belirlenmesi, Taşımanın yapılacağı güzergah da Ağır Nakliye (Gabari Dışı Taşıma) izinlerin alınması ve diğer lojistik detayları içerir
Hazırlık: Borular Çelik veya Camelyaf veya Plastik ham maddesine göre tasnif edilerek uygun kaldırma ekipmanı belirlenir ve ölçülerine göre en uygun araç tercih edilir
Yükleme: Çelik Borular diğer ham maddelerden üretilmiş Borulara göre daha dayanıklıdır, fakat Camelyaf ve Plastik ham maddeli Boruları yüklemek dikkat ister, yükleme için yapılacak kaldırma esnasında kaldırma ekipmanın sapanları doğru seçilmeli ve konumlandırılmalıdır. Bu koşullar göz önünde bulundurularak belirlenen en uygun ekipman kullanılarak belirlenmiş en uygun taşıma aracına yüklenir, ve yine aynı dikkat ile Boruların yüklenmiş olduğu araca sabitlemesi yapılır.

Taşıma: Boruların sorunsuz teslimi için önceden belirlenmiş güzergâhta öncü/artçı araç desteği ile trafik de güvenli seyir ve müşteri tarafın dan belirlenmiş varış noktasına ulaşım sağlanır.
Teslim: Müşteri tarafından belirlenmiş adreste şayet talep ediliyor ise uygun kaldırma ekipmanı ile Borular araçtan kaldırılarak müşterinin belirlediği zemine indirilir ve Borular teslim edilir.